Prospect Coldrex cu Vitamina C

Substanța activă: combinatii
Producator: GlaxoSmithKline plc Marea Britanie
Categoria: Raceala si gripa

Indicații Coldrex cu Vitamina C:

Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala.

Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina care decongestioneaza fosele nazale.

Comprimatele de Coldrex sunt indicate pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa.

La primele semne de raceala sau gripa luati Coldrex cu apa sau o bautura calda. Pentru a obtine o ameliorare maxima, luati Coldrex pe toata durata racelii.

Contraindicații:

Nu se recomanda copiilor sub varsta de 6 ani.

Administrare Coldrex cu Vitamina C:

Cate 2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Copii (6-12 ani): Un comprimat de 1-4 ori pe zi.

Compoziție Coldrex cu Vitamina C:

Fiecare comprimat Coldrex contine: Paracetamol Ph. Eur. 500 mg; Clorhidrat de fenilefrina 5 mg; Cofeina Ph. Eur. 25 mg; Terpinhidrat 20 mg; Vitamina C 30 mg.

Plus, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si vitamina C- esentiala pentru organism, adesea deficitara in timpul racelilor si gripei.

Precauții:

A nu se depasi doxa recomandata.

Unele medicamente nu se combina.

Daca luati alte medicamente prescrise de medic, cereti-i sfatul inainte de a lua Coldrex.

Daca simptomele persista, consultati medicul.

A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol.

Reacții adverse ale Coldrex cu Vitamina C:

O reactie alergica la Coldrex se intalneste foarte rar.

Prezentare ambalaj:

24 comprimate.

Condiții de păstrare:

A se pastra la loc uscat.

Nu lasati medicamentul la indemana copiilor.
Dacă ați descoperit inexactități în prospectul Coldrex cu Vitamina C vă rugăm să ne sesizați printr-un mesaj rapid de pe pagina de contact. Mulțumim anticipat!
Echipa ROmedic nu încurajează autotratamentul. Este foarte periculos să luați medicație fără indicația medicului. Nu există medicament "sigur", toate au efecte adverse, dintre care unele pot fi fatale. Prospectul medicamentului nu este suficient...există medicamente care pot fi nocive doar în anumite condiții, nespecificate pe prospect. ROmedic nu își asumă responsabilitatea asupra efectelor pe care acest site le are asupra vizitatorilor.
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.