Prospect PANADOL BABY-INFANT, susp.int.
Substanța activă: paracetamolum
Producator: SmithKline Beecham
Clasa ATC: [N02BE]:
sistemul nervos >>
analgezice >>
analgezice antipiretice >>
analide (inclusiv combinatii)
Indicații PANADOL BABY-INFANT, susp.int.:
Panadol pentru sugari si copii calmeaza durerile care insotesc aparitia dintilor, durerile de gat, durerile de dinti si reduce febra adesea asociata cu raceala, gripa si bolile infectioase ale copilariei, ca varsatul de vant, tusea convulsiva, pojarul si oreionul. Se recomanda sugarilor si copiilor pana la varsta de 12 ani, dar nu se va administra sugarilor sub varsta de 3 luni fara avizul medicului.Administrare PANADOL BABY-INFANT, susp.int.:
O lingura de dozare este inclusa in interiorul ambalajului. Varsta copiilor: Sub 3 luni: numai la recomandarea medicului. De la 3 luni la 1 an: de la 1/2 pana la 1 lingura doza de 5 ml. De la 1 la 6 ani: de la 1 pana la 2 linguri doza de 5 ml. De la 6 la 12 ani: de la 2 pana la 4 linguri doza de 5 ml. Daca este necesar, doza se repeta la fiecare 4 ore. A nu se depasi 4 doze in 24 de ore.Precauții:
A nu se depasi doza recomandata. Daca simptomele persista, consultati medicul. A nu se administra copiilor mai mult de 3 zile fara a consulta medicul. Pentru sfaturi referitoare la medicament, consultati farmacistul. A nu se administra sugarilor sub varsta de 3 luni fara avizul medicului.Alte medicamente cu substanța activă paracetamolum:
- ADOL, sirop
- INFANT`S TYLENOL ACETAM., susp. int.
- Panadol Artro 665 mg comprimate cu eliberare prelungită
- Paracetamol Centrofarm 500 mg comprimate
- Paracetamol Atb 125 mg supozitoare
- CHILDREN`S TYLENOL, compr. mast.
- Calpol 6 Plus 250 mg/5 ml suspensie orala
- PARACETAMOL-200 BC, sol.int.
- SIFENOL-80, compr.
- Dulsifeb 250 mg comprimate orodispersabile
- Paracetamol 500 mg, comprimate
- Sanador pentru copii 150 mg/5 ml soluţie orală
- Panadol Extra, comprimate
- Paracetamol Terapia 500 mg comprimate
- Paracetamol Actavis 10 mg/ml soluţie perfuzabilă
- EFERALGAN-GRAND ENFANT JEUNE ENFANT, supoz.
- Supofen 40 mg/ml suspensie orală
- Efferalgan pentru copii 30 mg/ml soluţie orală
- PARACETAMOL-200 BC, susp.
- Paracetamol Farmalider 1000 mg comprimate
- Paracetamol Slavia 500 mg comprimate
- Parafizz 500 mg comprimate efervescente
- Paracetamol Atb 250 mg supozitoare
- EFERALGAN ADULTE 600, pulv. eff.
- N-PARACETAMOL comprimate a 500 mg
- Dulsifeb 24 mg/ ml soluţie orală
- EFERALGAN ADULTE 600, compr. eff
- TYLENOL EXTRA STRENGHT, compr.film.
- Defebryl 500 mg, comprimate
- Paracetamol Sintofarm 500 mg supozitoare
Medicamente cu indicații asemănătoare cu PANADOL BABY-INFANT, susp.int.(din aceeași clasă):
- Acamol 10 mg/ml soluţie perfuzabilă
- ADOL, sirop
- ADOL, sol. int.
- ALDOLOR, sirop
- Algozone Forte, comprimate
- Antalgic comprimate
- Antigripal PC
- Antinevralgic Sinus comprimate filmate
- Apap 500 mg, comprimate filmate
- Apap 500 mg/65 mg, comprimate filmate
- Apap C 500 mg/300 mg comprimate efervescente
- Bioflu baby 120 mg/5 ml sirop
- Caffetin COLDmax 1000 mg/12,2 mg pulbere pentru soluţie orală, în plic
- CAFFETIN comprimate
- Calma Forte, comprimate
- CALMAFORTE, compr.
- Calmant Forte, comprimate
- Calpol 3 Plus suspensie orala
- Calpol 6 Plus 250 mg/5 ml suspensie orala
- cemolPLUS 500 mg/3 mg comprimate
Dacă ați descoperit inexactități în prospectul PANADOL BABY-INFANT, susp.int. vă rugăm să ne sesizați printr-un mesaj rapid de pe pagina de contact. Mulțumim anticipat!