Prospect Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă
Substanța activă: paracetamolum
Producator: S.C. Rompharm Company S.R.L., România
Clasa ATC: [N02BE]:
sistemul nervos >>
analgezice >>
analgezice antipiretice >>
analide (inclusiv combinatii)
Indicații Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă:
Paracetamolul este clasificat ca un analgezic usor. Este frecvent utilizat pentru ameliorarea durerilor de cap si alte dureri minore si este un ingredient important in numeroase remedii pentru raceala si gripa.Administrare Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă:
Doar pentru utilizare intravenoasă.A se citi prospectul înainte de utilizare.
Compoziție Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă:
1 ml conţine paracetamol 10 mg.Fiecare flacon a 100 ml conţine paracetamol 1000 mg.
Conține: metabisulfit de sodiu (E 223), manitol (E 421), acetat de sodiu trihidrat, citrat de sodiu, acid acetic sau hidroxid de sodiu (pentru ajustarea pH-ului) și apă pentru preparate injectabile.
Prezentare ambalaj:
Soluţie perfuzabilă1 x 100 ml
10 x 100 ml
12 x 100 ml
Condiții de păstrare:
A nu se păstra la frigider sau congela.A se ține flaconul în cutie, pentru a fi protejat de lumină.
Alte medicamente cu substanța activă paracetamolum:
- Apap 500 mg, comprimate filmate
- Paracetamol Santa 500 mg, comprimate
- Efferalgan 80mg, sup
- Efferalgan Jeune 150mg, sup
- Paracetamol Atb 125 mg supozitoare
- INFANT`S TYLENOL, sol. int.
- ADOL, sol. int.
- Paracetamol 500 mg, comprimate
- Efferalgan pentru copii 30 mg/ml soluţie orală
- Dulsifeb 24 mg/ ml soluţie orală
- Panadol Rapide 500 mg, comprimate filmate
- Panadol Artro 665 mg comprimate cu eliberare prelungită
- PANADOL, compr.
- ADOL, sirop
- PARACETAMOL-200 BC, susp.
- EFERALGAN-GRAND ENFANT JEUNE ENFANT, supoz.
- Panadol Extra, comprimate
- Paracetamol Slavia 500 mg comprimate
- Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop
- Paracetamol Terapia 500 mg comprimate
- PARACETAMOL, -EXTRA FORT, compr.
- SIFENOL-80, compr.
- Paracetamol Panpharma 10 mg/ml soluţie perfuzabilă
- Panadol Baby 120mg/5ml susp.orala x100ml
- FEBRICET, sirop
- Paracetamol Atb 250 mg supozitoare
- Paracetamol LPH 500 mg (Labormed), comprimate
- Parafizz 500 mg comprimate efervescente
- PARACETAMOL MCC 125 mg, 250 mg supozitoare
- DALERON Comprimate, 500 mg
Medicamente cu indicații asemănătoare cu Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă(din aceeași clasă):
- Acamol 10 mg/ml soluţie perfuzabilă
- ADOL, sirop
- ADOL, sol. int.
- ALDOLOR, sirop
- Algozone Forte, comprimate
- Antalgic comprimate
- Antigripal PC
- Antinevralgic Sinus comprimate filmate
- Apap 500 mg, comprimate filmate
- Apap 500 mg/65 mg, comprimate filmate
- Apap C 500 mg/300 mg comprimate efervescente
- Bioflu baby 120 mg/5 ml sirop
- Caffetin COLDmax 1000 mg/12,2 mg pulbere pentru soluţie orală, în plic
- CAFFETIN comprimate
- Calma Forte, comprimate
- CALMAFORTE, compr.
- Calmant Forte, comprimate
- Calpol 3 Plus suspensie orala
- Calpol 6 Plus 250 mg/5 ml suspensie orala
- cemolPLUS 500 mg/3 mg comprimate
Dacă ați descoperit inexactități în prospectul Paracetamol Rompharm 10 mg/ml soluție perfuzabilă vă rugăm să ne sesizați printr-un mesaj rapid de pe pagina de contact. Mulțumim anticipat!